Cykloturistika

Oblasť Terchovej má najhustejšiu sieť cyklotrás na území Slovenska. Práve tu, oproti kostolu sa nachádza cyklistický bod, z ktorého vychádza najviac cyklotrás na Slovensku. Ak ste rekreační cyklisti, alebo ste nadšenci náročnej horskej cyklistiky, určite si z bohatej ponuky cyklotrás vyberiete. Cyklistické trasy v okolí Žiliny, Terchovej, či Bystrickej doliny sú ako stvorené pre rodiny s deťmi i tých najnáročnejších cyklistov.

region_mala_fatra_cyklomapa (1)

Zoznam cyklotrás v okolí obce Terchová

Terchovsko-Zázrivská: Terchová – Zázrivá – Hoľa = 20km (modrá značka, obtiažnosť: šport)

Terchovsko-Kysucká: Terchová – Káčerovci = 12,5km (zelená značka, obtiažnosť: šport, expert)

Terchová – Káčerovci = 5,5km (žltá značka, obtiažnosť: šport) – nadväzuje na Terchovsko-Kysuckú

Terchovsko-Zázrivská-Jánošikovská: Terchová – Zázrivá = 15,5km (zelená značka, obtiažnosť: rekreácia, šport)

Vrátňanská cyklotrasa: Terchová – Stará Dolina (Chata Vrátna) = 6km (zelená značka, obtiažnosť: rekreácia)

Zázrivsko-Kopaničiraska: Zázrivá – Šípková = 8,5km (žltá značka, obtiažnosť: 4km rekreácia, 6km expert) – nadväzuje na d.

Štefanovská cyklotrasa: Lúky – Nový dvor – Štefanová = 2km (žltá značka, obtiažnosť: rekreácia)

Cyklotrasa Terchová-Žilina: ponúka dve možnosti, buď náročnejšia trasa lúkami a podhorským terénom po zelenej a modrej, alebo novovybudovaným cyklochodníkom na ktorý sa dostanete po hlavnej ceste smerom z Terchovej na Žilinu, ten otvorili len nedávno a ponúka po svojej dĺžke viaceré zaujímavé miesta, aj možnosť oddýchnuť si a občerstviť sa. Väčšina trasy je rovinatá, pozor však pri prejazde mostíkov, ktoré sú miestami značne stúpavé a potom prudšie klesajú.

cyklomapa terchova
Terchovsko-Zázrivská = 20 kmTerchovsko-Kysucká = 12,5 kmHornotižinská = 5,5 kmJánošíkovská = 15,5 kmZázrivsko-Kopaničiarska = 8,5 kmVrátňanská = 6 kmŠtefanovská = 2 km