horsky-hotel-v-terchovej-pod-oblazom (1)
Penzión pod Oblazom

O nás

Útulný penzión v centre Terchovej, na skok od možností turistiky, lyžovačky či množstva cyklotrás, obklopený Národným parkom Malá Fatra.

map

Poloha

Centrum obce, výborná východzia poloha pre lyžovačku, turistiku a cyklistiku

medalstar

Chutné raňajky

Domáca kuchyňa a bohatý výber formou švédskych stolov

pet

Domáci miláčikovia

sú u nás vítaní

horsky-hotel-v-terchovej-pod-oblazom-terasa

O penzióne

Penzión pod Oblazom, svojou polohou v centre obce Terchová, na skok od lyžiarskeho strediska Vrátna, obklopený Národným parkom Malá Fatra je jeho architektúrou navrhnutý tak, aby zapadol do rázovitej obce. Svojim návštevníkom ponúka útulné ubytovanie v dvojlôžkových a štvorlôžkových izbách i štúdiách. Vo svojich priestoroch ponúka ubytovanie s raňajkami, konferenčné miestnosti, herňu s biliardom, pingpongový stôl, spoločenskú miestnosť či mini-galériu obrazov akademického maliara Zdena Horeckého. Hostia majú k dispozícii veľké parkovisko.

História Pod oblazom

Penzión pod Oblazom dostal svoje meno podľa vrchu, pod ktorým sa nachádza. Vrch Oblaz je známy tým, že na ňom stála šibenica z prvého slovenského filmu Jánošík z roku 1936 režiséra Martina Friča v hlavnej úlohe s Paľom Bielikom. V súčastnosti sa na vrchole nachádza Rozhľadňa Terchovské srdce, ktorú by ste nemali v rámci vašich výletov po okolí vynechať.